Ընտրեք
միջոցառումը
Նշեք
Ձեր տեղը
Վճարեք
առցանց
Համեցեք
միջոցառմանը

«Հայակ» ազգային կինոյի մրցանակաբաշխություն

ԺԱՄԱՆԱԿԱՑՈՒՅՑ

Տեղեկացրեք ընկերներին միջոցառման մասին

Ազգային կինոյի «Հայակ- 2014» մրցանակաբաշխության 15 անվանակարգերի համար ներկայացված 52 ֆիլմերից ապրիլի 8-ին մրցութային հանձնաժողովը՝ նախագահ Էդգար Բաղդասարյանի գլխավորությամբ, առաջին փուլի քվեարկության արդյունքում ընտրեց մրցույթի  հավակնորդներին։

Լավագույն խաղարկային ֆիլմ՝

 ‹‹Փուշ›՝ Սուրեն Բաբայան,. ‹‹Փարաջանով››՝ Մարտուն Ադոյան, Թագուհի Կարապետյան, ‹‹Ռոմանտիկները››՝ Արեգ Ազատյան, Շողիկ Թադևոսյան։

Լավագույն ռեժիսոր՝

‹‹Փարաջանով››՝ Սերժ Ավեդիքյան, Օլենա Ֆետիսովա , ‹‹Ռոմանտիկները››՝ Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան, ‹‹Կաուչո››՝ Լիլիթ Մովսիսյան։

Լավագույն օպերատոր՝

‹‹Փուշ››- Թամմամ Համզա, ‹‹Ռոմանտիկները››՝ Թամմամ Համզա, ‹‹Կաուչո››՝ Վազգեն Մարտիրոսյան։

Լավագույն սցենարի հեղինակ՝

‹‹Փուշ›՝ Սուրեն Բաբայան, ‹‹Կաուչո››՝ Լիլիթ Մովսիսյան, Արսեն Գրիգորյան, Շողեր Պետրոսյան , ‹‹Ռոմանտիկները››՝ Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան։

Լավագույն նկարիչ՝

‹‹Փարաջանով››՝ Վլադիսլավ Ռիժիկով, ‹‹Ռոմանտիկները»՝ Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան, ‹‹Կաուչո»՝ Գոհար Պարույրյան ։

Լավագույն դերասանուհի՝

‹‹Փուշ››՝ Լուսինե Հարությունյան,, ‹‹Կաուչո››՝ Լուսի Աբդալիան, ‹‹Երկու աշխարհից ի հիշատակ››՝ Անժելիկա Մաշուրյան ։

Երկրորդական դերի լավագույն դերասանուհի՝

‹‹Կիսալուսնի ծովածոցը››՝ Նանոր Պետրոսյան, ‹‹Երկու աշխարհից ի հիշատակ››՝ Ելենա Պրոխորենկո, ‹‹Անպոչ ճգնավորը››՝ Նարինե Գրիգորյան ։

Լավագույն դերասան՝

‹‹Փուշ››՝ Ժան Պիեռ Նշանյան, ‹‹Փարաջանով››՝ Սերժ Ավեդիքյան,. ‹‹Ռոմանտիկները››՝ Նարեկ Ներսիսյան։

Երկրորդական դերի ավագույն դերասան՝

‹‹Անպոչ ճգնավորը››՝Աշոտ Ադամյան,. ‹‹Կիսալուսնի ծովածոցը››՝Աշոտ Ադամյան, ‹‹Կաուչո›՝ Մանվել Խաչատրյան։

Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ՝

‹‹Դիալոգներ››՝ Դիանա Կարդումյան,. ‹‹Անպետքը››՝Արշակ Զաքարյան, ‹‹Սպիտակ գառան երազը››՝ Հրանտ Վարդանյան։

Լավագույն վավերագրական ֆիլմ՝

‹‹Նամակ մորը›› ՝ Աշոտ Սարգսյան, ‹‹Բաժանորդը ժամանակավորապես անհասանելի է››՝  Արման Երիցյան, ‹‹Հայաստանն անտեսանելի երկիր է››՝ Մարիամ Օհանյան։

՝Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ՝

‹‹Aurora››՝ Վրեժ Քասունի, ‹‹Լալ որդու առակը››՝  Արմեն Ռոնով, ‹‹Վիշապագորգի գաղտնիքը››՝ Գայանե Մարտիրոսյան։

Լավագույն դեբյուտ՝

‹‹Ճանապարհ››՝  Ալեքսանդր Բաղդասարյան , ‹‹Պետք ե՞մ ես ձեզ››՝  Սեգ Կիրակոսյան, ‹‹Հարություն››՝ Ալեն Մանուկյան։

Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ՝

‹‹Kinshasa Mboka Te››՝  Ռաֆֆի Աղեկյան, ‹‹Արևմտյան Հայաստան, կորսված դրախտ››՝  Միքայել Շախնազարյան, ‹‹Ալպինիստները››՝ Ա. Հարությունյան:

Վճարե՛ք Ձեզ հարմար եղանակով.
  • առցանց` ArCa, Idram, MobiDram էլեկտրոնային վճարման համակարգերով,
  • առցանց` VISA, MasterCard վճարային քարտերով,
  • առձեռն` տոմսերի առաքման պահին։